O MNIEARTE powstało z potrzeby stworzenia na rynku miejsca oferującego kompleksowe usługi z zakresu szeroko pojętej Arteterapii.  ARTE  to sztuka, która jest środkiem oddziaływania w  arteterapii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Słowo ARTE powstało z połączenia pierwszych liter:

 • A – Imienia własnego terapeutki Anny Rojewskiej – Nowak, a ponadto od pierwszych liter słów stanowiących zakres usług, a więc:
 • R – Rozwój,
 • T – Terapia,
 • E – Edukacja.
   

ARTE powstało na bazie wieloletniego doświadczenia - praktyki zawodowej (w tym klinicznej) w zakresie arteterapii Anny Rojewskiej –  Nowak. Jest ona dyplomowanym arteterapeutą, ukończyła studia podyplomowe z arteterapii. Jest ponadto certyfikowanym arteterapeutą w specjalnościach: choreoterapia, terapia ruchem, drama (cert. nr 30/2012 SAP "Kajros"). W 2015 roku uzyskała certyfikat edukatora arteterapii (cert. nr 30/2015 SAP "Kajros"), poświadczającego kompetencje zawodowe w zakresie praktyki i edukacji: arteterapii dziecięcej, arteterapii rozwojowej, arteterapii rehabilitacyjnej oraz arteterapii dorosłych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 2002 roku prowadzi regularne sesje arteterapii w psychiatrii. Specjalizuje się w choreoterapii (terapii tańcem i ruchem / psychoterapii tańcem i ruchem). Prowadzi terapię tańcem i ruchem w formie indywidualnej i grupowej. Pracuje w profesjonalnych teamach terapeutycznych pod superwizją superwizorów psychoterapii. Swój warsztat pracy terapeutycznej opiera na podejściu holistycznym.

Anna jest członkiem trzech stowarzyszeń tj. Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich „Kajros", Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii - PTT oraz Sekcji Naukowej Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Od roku 2016 w Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich "Kajros" (sekretarz komisji certyfikacyjnej) oraz członek Zarządu Sekcji Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

 

 

Jest przede wszystkim praktykiem posiadającym ponad 4000 godzin praktyki klinicznej przeprowadzonych sesji terapii tańcem i ruchem / arteterapii, ale prowadzi również warsztaty z uczestnikami studiów podyplomowych z Arteterapii. Prowadzi też wykłady i warsztaty na kursach z Arteterapii. Jest autorem programu kursu Arteterapii, zatwierdzonego przez Stowarzyszenie Arteterapeutów Polskich „Kajros”. Publikuje w tematyce szeroko pojętej arteterapii oraz uczestniczy aktywnie w międzynarodowych konferencjach naukowych poświęconych arteterapii oraz psychiatrii.

W praktyce choreoterapeutycznej wykorzystuje między innymi swoją autorską technikę pracy tj. Improwizacje Psychomotoryczne Tańca Wewnętrznego (IPTW©).

Do grup klientów ARTE zaliczają się:

Klienci indywidualni

 • Osoby poszukujące terapii,
 • Osoby poszukujące rozwoju (rozwoju osobistego, kompetencji miękkich),
 • Osoby poszukujące rozwoju (kompetencji twardych).

Firmy

 • Świadczące usługi medyczne (terapię),
 • Świadczące usługi warsztatowe (rozwój kompetencji miękkich),
 • Świadczące usługi edukacyjne i szkoleniowe (edukacja arteterapii).

Aktualności

Warsztat w Krakowie

2018-11-13, Autor: admin


Konferencja arteterapia

Czytaj więcej »

Nowa lokalizacja

2018-08-06, Autor: admin


Sesje terapeutyczne w nowej lokalizacji

Czytaj więcej »

Aktualności

Facebook

Odwiedź nasz profil na Facebooku:

Kontakt

W związku z licznymi obowiązkami i prowadzonymi sesjami oraz warsztatami
w ciągu dnia, preferuję kontakt mailowy lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zapraszam do kontaktu.

Anna Rojewska-Nowak
E-mail:kontakt@arteterapia.com.pl
Kontakt